TERÖRE ASLA BOYUN EĞMEYECEĞİZ


2410 | 29.06.2016
| |

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Girişinde meydana gelen ve ilk belirlemelere göre 36 kişinin ölümüne yaklaşık 147 kişinin yaralanmasına yol açan canlı bomba saldırısını şiddetle lanetliyor, saldırıda ölenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar, milletimize başsağlığı ve metanet diliyoruz.

Menfur ve hain saldırının dış ilişkilerde yaşanan normalleşme arayışlarının yaşandığı bugünlerde uluslararası niteliği olan bir havalimanında olması hayli düşündürücüdür. Son gelişmelerle alanının iyice daraldığı anlaşılan bazı dış mihraklar ve bunların taşeronları terör örgütleri, doğrudan ülkemizin istikrarını, bölgenin huzuruna dönük arayış niyet ve girişimlerini hedef almışlardır. Türkiye’nin yeni yönelişlerinin önü alınmak, yönetilebilir, öngörülebilir bir ülke olmaktan çıkarılmak istenmektedir. Kan ve kaostan beslenen terör örgütleri ve onları kullanan güç odaklarının bu saldırısı, umutsuz, sonuçsuz bir sıkışma içinde olduğunu göstermektedir. Yaratılmak istenen güvensizlik, umutsuzluk ve yılgınlıkla huzur ve istikrar bozulmak sosyal ve ekonomik iyileşmeler sabote edilmek istenmektedir.

Her saldırı sonrasında olduğu gibi, ülke ve bölge barışını esas alan temel anlayışımız, kardeşliğimize zarar veremeyecek, ülke olarak geleceğe yürüyüşümüzü engelleyemeyecektir. Hep birlikte demokratik, güçlü Türkiye’ye doğru yürüyüşümüz aksamayacaktır. Her zaman olduğu gibi kardeşlik kararlılığımızla ortaya koyduğumuz milli duruşumuz, teröre vereceğimiz en ciddi, akıllı ve sağduyulu karşılık olacaktır. Bu kanlı, kirli saldırılar, birlikte ortaya koyduğumuz kararlılığı daha da pekiştirecektir. Terörün hain emel ve amaçlarına hizmet etmeyecek bir bilinç ve duyarlıkla bu ve bütün terör saldırılarını tekrar kınıyor, aziz milletimize başsağlığı diliyoruz.

Küfür, Hakaret ve Rencide Edici Yorumlar Yayınlanmayacaktır.

Top