KUR'AN'LA BULUŞMA GECESİ KURTULUŞ VESİLESİ OLSUN


2184 | 01.07.2016
| |

İslâm’ın ilk kaynağı, müminlerin hayat ve hakikat kitabı yüce Kur’an’ın indirilmesi sebebiyle bin aydan hayırlı olan, müminlere kadir, kıymet, şeref ve azamet kazandıran, Kadir Gecesi tüm Müslümanlar için kutlu ve bereketli, tüm insanlık için kurtuluş vesilesi olsun.
 

Kadir gecesinin en önemli özelliği, tüm insanlığın kurtuluş ve huzur reçetesi olan yüce Kur’an’ın indirilmeye başlandığı gece olmasıdır. Kur’an, bütün insanlığa yeni bir bakış, ufuk, inanç, dünya ve yeni bir kalp kazandırmak üzere gönderilmiştir. Kur’an’la çevremizdeki ve zihnimizdeki karanlıklar aydınlanmış, önümüzde hakikatin gerçek istikameti ve yolu belirmiştir. Hakikatin yeni bir akıl ve duyarlıkla varılan sırrı, bu dünyada ve ahrette kurtuluş kapısını açacak tek anahtardır. Kadir gecesini idrak etmek bu anahtarı bulabilmekle olur. Kadir gecesi Kur’an’a yönelmek, Kur’an’la buluşmak ve Kur’an’la yaşamak demektir. İnsanın Kur’anla aydınlanmaya başladığı gün, onun “Kadir Gecesi”dir.

 

Bugünün, herkes için Kur’an’la tanışmanın, buluşmanın, Kur’an’la düşünmenin, dönüm noktası olmasını ümit ve temenni ediyoruz. Kadir Gecesi ile birlikte, İnşallah yıkık gönülleri tamir edelim, benliklerimizi onaralım, dünya meşakkatinden bezmiş ruhlarımız inşirah bulsun. Ramazanın nefislere ilahî serinlik, maneviyatımıza sükûnet bahşeden bereketi, bu gece de taçlansın, bayramda ilahi aşkla tutuşarak gerçek coşkuya dönüşsün. Hayatımız namaz namaz, oruç oruç, ayet ayet yıkansın, yenilensin.
 

Bu ay ve bu tür geceler gerçekten arınma, durulma zamanlarıdır. Aklımız, fikrimiz, ahlâkımız, samimiyetimiz, Allah’a, onun rızasına yönelerek, onda ve onunla bütünleşerek asli mahiyetini bulur, bulmalıdır.
 

Kutlu kitabımızın ‘bin aydan hayırlı’ olduğunu beyan ettiği, Ramazanın ayının son on günü içinde aradığımız bu mübarek gecenin, affımıza, bağışlanmamıza vesile olmasını, imanımızı, dostluk ve kardeşliğimizi, zulme ve haksızlığa karşı dayanışmamızı artırmasını temenni ediyoruz. Allah tüm müminleri ve insanlığı bu günlerin ve gecelerin feyzinden nasipsiz bırakmasın. İç pencereleri ilahî aydınlanmaya kapalı olduğu için fecre kadar inen selametten nasiplenemeyenlerin saptırma, aldatma ve zulümlerine karşı uyanma basireti ve direnme kudreti nasip etsin.
 

Bu duyarlıkla, Milli, Manevi değerlere her zaman büyük önem ve öncelik veren Eğitim-Bir Sen ailesi olarak, bütün Müslümanların Kadir gecesini tebrik ediyor, ülkemiz ve bütün İslâm coğrafyasının sıkıntılı süreçlerden geçtiği şu günlerde felahımıza ve tüm dünya mazlumlarının kurtuluşuna vesile olmasını niyaz ediyoruz.

Küfür, Hakaret ve Rencide Edici Yorumlar Yayınlanmayacaktır.

Top