MERKEZ TEŞKİLAT EĞİTİMİ


337 | 24.03.2019
| |

MERKEZ İLÇE İŞYERİ TEMSİLCİLERİ TEŞKİLAT EĞİTİMİ

Eğitim-Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa Arslan, eğitim çalışanlarının ekonomik sıkıntılardan kurtarılması, üyelerinin sosyal ve meslekî gelişimlerini sağlamanın yanı sıra Türkiye’nin daha demokratik, özgürlüklerin daha fazla yaşanabildiği bir ülke haline dönüştürülmesini sağlamak için yoğun çaba sarf ettiklerini söyledi.

Kolay olanı değil, doğru olanı, çalışanların ve milletin yararına olanı yapmaya çalıştıklarını kaydeden Arslan “Yapılanlarla yetinmiyoruz, daha yapılması gereken çok iş olduğunu biliyoruz. Çalışanların hakkını, hukukunu korumaya, eğitim çalışanlarına özel kazanımlar üretmeye devam edeceğiz” dedi.

Arslan; ‘’3600 ek gösterge konusunda, sadece dört farklı meslek grubunu değil, tüm kamu görevlilerini içine alacak, kapsayıcı, eşitleyici ve adaletli bir 3600 ek gösterge çalışmasının ivedilikle yapılmasını bekliyoruz. 3600 ek gösterge nedeniyle emekli olmayan emektar öğretmenlerimizin yüzü güldürülmelidir. İlerlemiş yaşı ve sağlık sorunlarına rağmen 3600 ek gösterge beklentisiyle henüz emekli olmayan öğretmenlerimize bu imkân bir an önce verilmelidir.’’ Dedi.

Sendika olarak sorumluluklarının büyük olduğunu Mustafa Arslan, “Çetin şartlarda sürdürdüğümüz hak ve özgürlük mücadelesiyle birçok problemin üstesinden geldik. Özlük ve özgürlük mücadelemizde büyük mesafeler kat ettik. Son yıllarda eğitim çalışanları adına önemli kazanımlar elde  ettik.  Yaptıklarımızla hiçbir zaman yetinmedik, yetinmiyoruz; sorun çözmeye, yeni kazanımlar üretmeye devam edeceğiz. Bunun Yanında Mazlum ve mağdurların sesi olduk ve olmaya da devam edeceğiz.’’dedi.

Yetim projesinin, adalet ve merhamet temelli yeni bir dünya kurmak, kan, gözyaşı ve zulüm çağını, merhamet çağına evirmek bakımından çok önemli olduğunu kaydeden

Arslan“ Yavrularımızın sesleri daha da gür çıksın diye Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, İHH ve Eğitim-Bir-Sen olarak  tüm okullarımızda ‘Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var’ projesini uyguluyoruz. Sendika olarak bu asil çabanın içinde olmak, bu çabaya katkı vermek bizim için onurdur” şeklinde konuştu.

Küfür, Hakaret ve Rencide Edici Yorumlar Yayınlanmayacaktır.

Top