KİTAP DAĞITMA TÖRENİ


194 | NaN.NaN.Na
| |

KİTAP DAĞITMA TÖRENİ

Afyonkarahisar 1 Nolu Şube, Afyonkarahisar Belediyesi, Afyonkarahisar Belediyesi, Afyonkarahisar Belediyesi, Afyonkarahisar Belediyesi, Afyonkarahisar Belediyesi, Afyonkarahisar Belediyesi hizmet önerileri için tıklayınız.

Afyon Lisesi Konferans Salonu Toplantı töreni, Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa ARSLAN ve Yönetim Kurulu, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz Metin YALÇIN, Belediye Başkanı Mehmet ZEYBEK, İl Kültür Turizm Müdürü Mehmet TANIR, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız Mevlüt ÇINAR, Musa DİNÇGEZ, Fatih AKÇİL, Şube Müdürlerimiz Ahmet Fevzi ÖZDEMİR, Hikmet TUNCER, Gürbüz BIDIK, Adem KARAKELLE, Mustafa GÜNAY ve Okul müdürlerimiz katıldı.

Programda açılış konuşmasını yapan Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa ARSLAN; "Eğitim Bir Sen 1 Nolu Şube öncülüğünde, orta öğretim düzeyindeki öğrencilere, hem okuma hem de yazma kültürünü kazandırmak amacıyla düzenlenen "Bir Bilenle Bilge Nesil" Kitap Okuma Yarışması, bu yıl yine Afyonkarahisar Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün destekleriyle gerçekleşiyor. Afyonkarahisar Belediyesi'nin katkılarıyla 9 bin kitabın okullara dağıtıldığı yarışmaya, katılmak isteyenler 14 Şubat Cuma gününe kadar başvuruda bulunabilecekler.18 Nisan Cumartesi günü sınav yapılacak. Her kategorinin birincilerine notebook, ikinci ve yine üçüncülerine tablet hediye edilecek. Ayrıca her kategori de ilk 40'a giren öğrencilere toplam 120 adet bisiklet hediye edilecek." dedi.

Ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN "Eğitim denilince akla gelen ilk şey okumaktır. Kitap okumak; çocuklarımızın okuma kültürünü kazanması, anlaması ve yorumlayabilmesi için olmazsa olmazların başında gelir. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak okumaya yönelik il merkezimiz ve ilçelerimizdeki tüm okullarımızda birçok proje yürütüyoruz. Bugün kitaplarını dağıtacağımız "Bir Bilenle Bilge Nesil Projesi" Kitap Okuma Yarışması bizim kurumlar arası yürüttüğümüz en etkili projelerden birisi. Bu yıl dördüncüsünü yaptığımız projenin çıktıları bizlere ve öğrencilerimize dönüt olarak pozitif yansımakta. Okullarımızdaki kütüphanelerimiz projeyle yeni kitaplara kavuştuğu gibi belediyemizin finanse ettiği hediyelerle de öğrencilerimizin okuma iştahları artıyor. Eğitime destek veren herkesle ve sivil toplum örgütleriyle iyi niyetle ve öğrencilerimizin yararına olacak tüm projelerin içinde yer almaya çalışıyoruz. Projenin hayırlı uğurlu olmasını diliyor emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Düzenlenen törende bir konuşma yapan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek göreve geldiğinden bu tarafa Afyonkarahisar’da eğitim düzeyinin artması büyük çaba sarfettiklerini söyledi. Bu noktada ilk olarak şehrimizde kitap okuma alışkanlığını kazandırma adına “Ağaçlar Kitap Açtı” isimli projemizi hayata geçirdiklerini hatırlatan Başkan Zeybek; “Bu projemizde gerçekten olumlu geri dönüşler aldık. Yine Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Halk Eğitim Müdürlüğümüz işbirliğinde Belediyemize ait Bilgi Evi’ni yeniden tefriş ederek, sınıflar oluşturduk. Burada maddi imkânı olmayan üniversiteye hazırlanacak öğrencilerimize kurs açarak 568 öğrencimizin kitap ve test tüm giderlerini tamamını karşılayarak kurs açtık. Hocalarımızdan aldığımız bilgi neticesinde kursa katılan öğrencilerden ilk test sonuçlarına göre aralarında birçok önemli fakülteyi kazanabilecek öğrencilerimizin olduğunu gördük. Bundan da son derece memnun olduk.” dedi.

          Afyonkarahisar’da eğitimin kalitesini daha iyi noktalara taşımak için el birliği ile çalışmaya devam edeceklerini ifade eden Başkan Zeybek; “Türkiye Belediyeler Birliği’nin yapmış olduğu bir toplantıda Milli Eğitim Bakanımız misafir konuşmacı olarak katılmıştı. Burada kendisi ifade ettiğine göre  “Yeni dönemde inşallah Milli Eğitim’in bazı yetkilerini yerele devredeceğiz Biz belediyelere kaynak aktaralım, Belediyeler eğitime katkıda bulusun” demişti. İnşallah böyle bir çalışma olursa bu güne kadar eğitime yapmış olduğumuz katkının fazlasını vereceğimize yürükten inanıyorum. Bu vesileyle böyle bir organizasyonda yer almaktan büyük mutluluk duyduğumuzu sizlerle paylaşıyor, Afyonumuz da eğitim kalitesinin daha iyi noktalara getirmek için el birliği ile çalışacağımızı ifade etmek istiyorum” dedi.

Düzenlenen tören okul müdürleriimize kitapların dağıtılmasıyla sona erdi.

Küfür, Hakaret ve Rencide Edici Yorumlar Yayınlanmayacaktır.

Top