Afyon 1 Şubesi

ÇOBANLAR EĞİTİM BİR SEN ÜYELERİ BİR ARAYA GELDİ

Eğitim Bir Sen Çobanlar İlçe Başkanlığı Çobanlar eğitim çalışanları ile yemekte bir araya geldi.

Afyonkarahisar 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa ARSLAN; İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim BADAK, Şube Müdürleri Zafer ÖZTAŞ ve Hatice Merve GÖRDES, Gençlik Spor İlçe Müdürümü Murat ÇEKİÇ, İlçe Eğitim Bir Sen üyeleri ve İlçe Temsilcisi Halil KUŞ’a teşekkür ederek konuşmalarına başladı.

ARSLAN; “Yola çıktığımız ilk günden beri her türlü zulme, işkenceye, yalana, talana, işgale, sürgüne, savaşa, teröre, yoksulluğa, yağmaya ayarlı küresel fesat odaklarına, onların içerideki vesayetçi hain iş birlikçilerine karşı olduk, karşı olmaya da devam edeceğiz. Zorbaya karşı mazlumdan yana, ezene karşı ezilenden, esarete karşı özgürlükten, barbarlığa karşı insanlıktan, cehalete karşı bilgiden yana verdiğimiz mücadele, bizim için varoluşsal bir mecburiyettir. Bu yürüyüş, bu koşu, bu yolculuk, bu yarış bitmeyecek.

Eğitim-Bir-Sen’in tarihi, Türkiye’nin özgürleşmesinden, demokratikleşme sürecinden ayrı düşünülemez. Pek çok yasağın son bulması, elde edilen onlarca mali, sosyal, kültürel kazanım, örgütlü mücadelemizin eseridir. Türkiye’nin prangalarını kırarak, kendi zemininde, kendi dinamikleriyle var olmayı başarması, sendikal faaliyetlerle elde ettiğimiz en önemli kazanımlardan biridir. Hiçbir şey, bu kazanımın önüne geçemez, geçmemelidir. Biz, ter akıtarak, mücadele ederek, kol kola girerek, omuz omuza vererek, hak ederek geldiğimiz bu noktayı yeterli görmedik, görmüyoruz. Bu ufku hiçbir zaman kaybetmedik. 

Gönül ve emek verdiğimiz teşkilatın sağlıklı, dinamik, etkin işleyişi hayati ölçüde önemlidir. Çünkü bu teşkilat, hepimizin içinde olduğu, ortak hak, irade ve taleplerimizin, kazanımlarımızın tebarüz ettiği zemindir. Bu teşkilatın saat gibi işlemesi, ferdî yararlarımızın ötesinde ülkemizin, geleceğimizin, gençliğimizin faydasınadır. Sendikacılıkta özgün bir model olması yönüyle de bütün insanların yararınadır. O bakımdan saat örneğinde olduğu gibi, sistem içinde her bir unsurun görev ve sorumluluğunu eksiksiz ve olabilecek en yüksek verimlilikte yerine getirmesi önemli ve gereklidir.

Konuşmalarında Filistin’e değinen ARSLAN; Filistin 75 yıldır hemen her gün İsrail’in zulüm ve zorbalığına maruz kalmıştır. Bütün dünyanın gözü önünde, uygulanan ağır kuşatmayla Gazze aç, susuz, ilaçsız, ışıksız, gıdasız bırakılmakta; havadan, karadan, denizden durmaksızın bombalanmaktadır. Gazze’de tam bir soykırım yapılmaktadır. Bu korkunç insanî trajedi karşısında devletler ya sessiz, sağır ya da etkisiz kalmaktadır. Gazze’ye reva görülen yıkım, kıyım ve katliama sessiz kalmayan kitlelerin protestoları, evrensel insanlık vicdanı, barış ve huzur adına umudumuzu canlandırmaktadır.” dedi